Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

ELNÉZÉST

Elnézést kérünk mindazoktól, akik eddig megpróbáltak hozzászólni, tanácsot vagy még részletesebb információt kérni. Csak tegnap tudtuk meg, hogy a regisztráció valami rejtélyes oknál fogva nem működik, így a blogba az ún. adminisztrátorokon kívül senki se tud belépni. Szóltunk az "origósoknak", remélhetőleg holnapra kijavítják...

Sajnos nem javították ki, viszont Halász Géza kollégám kiderítette, hogy ha az adott bejegyzés címére kattintunk (noha miért tennénk ilyet?), akkor alul megjelenik a tényleges REGISZTRÁCIÓ és BELÉPÉS ablak (de miért csak akkor?), ami már működik. Más kérdés, hogy ezt honnan tudják azok, akik nem akarnak fortélyosan elrejtett ablakokat keresgélni, - akik nem szeretik az efféle időrabló "kihívásokat", kvázi rejtvényeket? - akik egyszerűen csak kommentelni szeretnének úgy, ahogy szoktak... (stalker)

BULVÁR

Hetekig tépelődtem/tünk, hogyan lehetne ez a blog baromira nézett (még az eddiginél is nézettebb), - valami olyasféle szórakoztató szakmai informatív felület, ami a kiállítás megnyitásáig szakadatlan izgalomban tartva a "széles tömegeket" (de legalább egy-két millió embert), az ÜGY promóciója is...

Nem könnyű feldobni egy ilyen oldalt - mert mivel? Hogyan lehetne például a honi karikatúra - amúgy egetverő - népszerűségét fokozni? A karikaturista szakma háromperhármasainak kitálalása annak ellenére se lenne túl izgalmas, hogy eddig erről mélyen hallgattunk (persze, csak hogy rettegjenek...), de másféle szenzációk se nagyon akadnak, illetve ami mégis, azzal le kéne mennünk bulvárba, sőt, akkor már azzal is, ami nincs, mert ez is része az efféle hírgyártásnak. Gyárthatnánk teszemazt egy olyan hírt, hogy aszongya:

A HÓCIPŐ SZTÁRRAJZOLÓJA BEINTETT FARKASHÁZYNAK!

Fenekovács Laci, milliók kedvenc karikaturistája, mielőtt a szerkesztőségből hazament volna, búcsúzásképp még beintett az épp telefonáló sztárfőszerkesztő dolgozószobájába.

Vagy egy olyat, ami szexuális ikonná (bálvánnyá!) avatna egy erre alkalmas karikaturistát, mondjuk Halász Gézát, a MÚOSZ Karikaturista Szakosztályának elnökét; mint ahogy pár éve a magyar férfi vizilabda válogatott is "pózolt" egy falinaptár fotósának - és tessék: világbajnokok lettek! A karikatúra világában ez valahogy így nézne ki:

Ha tudtok ennél jobbat, akkor írjatok! (stalker)

 

EURÓPA STUTTGARTBAN NEVET...

Szeptember 21-ig látható az a nemzetközi karikatúrakiállítás Stuttgartban, Baden-Württemberg tartományi könyvtárában, ahol a magyarokat a KOKSZ Műhely karikaturistái és szatirikus képzőművészei képviselik.

A KOKSZ Műhely a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének Szatirikus Képzőművészeti Szakosztálya, a KOKSZ szóösszevonás pedig a KOrtárs, a Karikatúra és a SZatíra szókból jött össze. A társaság már elmúlt tizenegy éves, ebből könnyen kiszámolható, hogy Kaján Tibor a műhely alakuláskor még "csak" 81 éves volt, Sajdik Ferenc, Kemény Görgy és Gyulai Líviusz pedig még hetven se, nem beszélve az akkori huszon-negyven-ötvenakárhányéves kemény magról.

A KOKSZ jónéhány hazai kiállításon kívül néhányszor külföldön is bemutatkozott. Elsőként Szófiában, majd Rómában, Bécsben, és most Stuttgartban. A New Yorki Central Parkban, a Guggenheim Múzeum előtt most is látható a Google Maps felületén egy virtuális KOKSZ-kamarakiállítás (na jó, erről a nyújorkiak nem is tudnak).

Bár a stuttgarti kiállításnak van elegáns katalógusa is, sajnos hozzánk még nem jutott el. (Halász)

 

A KUK@C SZÓRÓL

Közben a "háttérben" (szokás szerint ott, és utólag) megy a nagy hümmögés meg aggályoskodás emilekben és telefonon, hogy jó-e nekünk ez a KUK@C név? - merthogy az mégiscsak egy gusztustalan és kártékony féreg, - mert a kisfiúk fütyijét is így hívják, - mert "ezt a szót egy kommunista újságíró találta ki"... és így tovább.

A kukac nem gusztustalan állat, hanem aranyos. (Hogy mennyire, az látható a logón.) A mákos, szilvalekváros vagy diós nudlitól se viszolygunk (sőt!), holott a kisfiúk fütyijét néhol nudlinak is mondják... Ami a "kommunista újságírót" illeti, a hír részint igaz: A. Iwán tényleg újságíró (is), és annyira tényleg "baloldali", mint akármelyik értelmes - épeszű? - konzervatív..., de hogy kommunista lenne, azt azért nem hinném. (Aki régóta ismeri, az tudja, hogy mennyire utálta a rendszerváltást megelőző vircsaftot.) Ami a kukac szónak a honi számítógépes világban való elterjedését illeti, arról A. Iwán szerényen így nyilatkozott a facebookon: "... úgy volt, hogy a Mai Napnál a tördelészeten megkérdezte tőlem valaki, hogy szerintem hogy hívják azt a jelet. Mondtam, hogy KUKAC. Én erre nem emlékeztem, de később sok kolléga egybehangzóan úgy vélte, hogy én neveztem el így."

Ugyanebben a posztban tette közzé valaki a @ "jelentését" görögül: papaki (kiskacsa), hollandul: apenstaartje (majomfarok), dánul: snabel (elefántormány), finnül: kissanhnta (macskafarka), németül: klammeraffe (lógó majom), norvégul: grisehale (malacfarok), végül oroszul: szabácska (kutyuli).

Szóval, ahogy azt néhány ismerősnek és ismeretlennek telefonon és személyes e-mailben már elmondtam, illetve megírtam: a KUK@C név marad - mert jó.

A fejléc fölötti keskeny, szürke sáv jobboldalán lehet  regisztrálni, ill. belépni. Tegyétek ezt. Várjuk a hozzászólásokat. Ha önálló bejegyzést szeretnétek közzétenni, akkor azt txt-ben, ha képet is, akkor azt tömörítetlen JPG-ben küldjétek a következő e-címre: stalker1968@gmail.com. (stalker)


Saul Steinberg: Dialógus (sajtókarikatúra az 50-es évek végéről) 

SZINTE ÉSZREVÉTLENÜL

Szinte észrevétlenül megváltozott a karikatúra az elmúlt 15-20 év alatt az "e-forradalom" zűrzavarában, vagy csak visszakapta (visszavette?) azt a sokféleségét, ami a jelenségkör többezer éves történetét kutatva eddig is nyilvánvaló volt; - ami idővel ahhoz a felismeréshez vezetett, hogy nem egy meghatározott műfajról, hanem különböző művészeti ágak (közegek) különböző műfajaiban, és számtalan technikával megjelenő módszerről, illetve kifejezésmódról van szó. Korábban is voltak rajzolt, festett, metszett vagy vésett karikatúrák, karikatúra szobrok és kisplasztikák, karikatúra képregények és animációk, fotó- és filmkarikatúrák, karikatúra montázsok, kollázsok és applikációk, karikatúra maszkok és bábok, karikatúra reklámok vagy plakátok és így tovább... Ezt a sokféleséget tette nyilvánvalóvá az "e-forradalom", miközben tovább gazdagította a karikatúra által "használható" (vagy a karikatúrát használó) kifejezésmódok és technikák sokaságát.

Ennek a sokféleségnek "keletkezett helye" ezen az e-pályázaton, legalábbis szeretnénk, ha így lenne, - ha legalább az "ALTER" kategóriában felvonulhatna mindaz, ami volt és ami épp van - az exkluzív szatirikus grafikától, festménytől vagy kisplasztikától a humoros-groteszk street arton át az abszurd fotóperformanszig; és persze szeretnénk, ha a "SAJTÓ" kategóriában a "hagyományos" statikus sajtókarikatúrák mellett az e-publicisztika dinamikusabb (animált-pixillált, montírozott, kompozit stb.) technikái is megjelennének. Csináljátok! (stalker)

 

Három "könnyű truváj" a facebookról (a szerzők ismeretlenek)

Követők

m vali kukac2013